18.02.2021

Мова – коштовний скарб народу

17 лютого з метою розширення знаньсуб’єктів пробації про багатство мов, вихованнялюбові до рідної мови як неоціненного спадку свого народу, спонукання підоблікових до роздумів про долю рідного краю, працівниками Арцизького районного відділу філії Центру пробації в Одеській області організовано захід для суб’єктів пробації з нагоди наступаючого Міжнародного дня рідної мови.

Захід був проведений в приміщенні Арцизької міської публічної бібліотеки за участю представників бібліотеки, Арцизького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,волонтера пробації, Арцизького районного відділу філії Центру пробації в Одеській області та суб’єктів пробації. В ході заходу суб’єкти пробації дізналися, що щороку двадцять першого лютого, починаючи з 2000 року вусьому світі відзначають Міжнародний день рідної мови.В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови».

За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Українська мова посіла почесне місце серед інших мов світу, тому що стала державною. Про це записано в Основному Законі України – Конституції.За мелодійністю українська мова займає третє місце серед усіх мов світу. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

На завершення заходу присутні переглянули відеоролик «Топ найскладніших мов у світі», прийняли участь у вікторині з приказками та дійшли до висновку що рідну мову людина повинна вивчати протягом всього життя, вдосконалюватиїї, розвивати та збагачувати.