Возможны ли осложнения при вакцинации? Какова вероятность осложнений при вакцинации в соотношении с риском осложненийзаболеваний?

В течении многих лет и десятилетий, а попросту говоря с момента самых первых прививок в истории медицины в обществе не утихают дебаты о их пользе и вреде. В большинстве случаев противники вакцинации используют в спорах надуманные псевдоаргументы, опираясь на чисто эмоциональный компонент и пытаясь обвинить сторонников иммунизации в запугивании и даже всемирном заговоре.

Но существует совершенно беспристрастная система, данные которой позволят каждому желающему сделать свой персональный вывод ЗА или ПРОТИВ. Это – статистика.

Обратимся к ее сухим фактам:

  1. Шансы осложнений у не привитого населения при заболевании корью/краснухой/паротитом 1:300.

Вероятность осложнений при вакцинации КПК следующая: повышение температуры 1:3000, анафилаксия 1:1000 000.

  1. Риск заболеть туберкулезом у не привитых – 1:1300, при этом вероятность осложнения в виде генерализованной инфекции при вакцинации БЦЖ 1:200 000.
  2. Шансы не привитого получить паралич при заболевании полиомиелитом 1:100, а возможность паралича при вакцинации живой полиомиелитной вакциной 1:800 000 для первой дозы и общая, за весь период вакцинации 1:2 500 000.
  3. Вероятность летального исхода от цирроза или рака печени при хроническом гепатите 1:4, частота перехода гепатита в хроническую форму у детей первого года жизни 9:10!!!

Шансы получить анафилаксию при вакцинации от гепатита В 1:600 000.

  1. Вероятность летального исхода для непривитых при заболевании столбняком 1:5, дифтерией 1:20, коклюшем 1:800.

Андрій Осадчий 

Докладніше

 

 

Вакцинація-надійний захист дитини до народження… 

Ми всі живемо в світі Вірусів. Співіснуємо з ними, або боремося. Ця боротьба фактично-боротьба мікро-мікроорганізму з Макроорганізмом. І не завжди з неї переможцем виходить той, хто більший за розмірами. Вірусні епідемії періодично вражають світ, ставлячи під сумнів пріоритет можливостей Людини перед Природою.  Практично в усіх вірусів є така характерна «риса характеру», вони обожнюють розмножуватися на ембріонах.

Клітини курячих ембріонів, що швидко діляться – це класичне середовище для вирощування більшості відомих вірусів. Що стосується людського ембріону, то здавна відомо, що деякі шкідливі Віруси обожнюють паразитувати саме на ньому. При цьому в залежності від терміну вагітності ці мікро-паразити викликають грубе ураження ембріону і зупинку розвитку вагітності в будь-якому терміні, або вади розвитку тих органів, в яких вони паразитують (найчастіше-в головному мозку), або призводять до внутрішньоутробного зараження дитини безпосередньо перед пологами.

Такими властивостями володіють багато Вірусів. Але особливо злісними паразитами внутрішньоутробної людини є Віруси Краснухи, кору, цитомегаловірусу, вітряної віспи, паротиту, простого герпесу. В останні роки до таких відносять ще й парвовірус. Деякі Віруси є надзвичайно небезпечними для матері. Вражаючи жінку при вагітності, вони здатні викликати тяжкі, небезпечні для її життя пневмонії.

Світлана Галич 

Докладніше

 

Імунологічні аспекти вакцинації

Для того, аби визначитися з механізмом дії вакцин потрібно згадати основні уявлення про імунітет.

Імунітет (лат. Immunitas – звільнення) – здатність організму підтримувати свою цілісність і біологічну індивідуальність шляхом розпізнавання та видалення чужорідних речовин і клітин (в тому числі хвороботворних бактерій і вірусів, змінених власних клітин).

Детальніше зупинимося на набутому імунітеті. Це здатність організму знешкоджувати чужорідні і потенційно небезпечні мікроорганізми (або молекули токсинів), які вже потрапляли в організм раніше.

Розрізняють активний і пасивний набутий імунітет. Активний може виникати після перенесення інфекційного захворювання (природний) або введення в організм вакцини (штучний вакцинальний). Пасивний (вроджений) виникає при передачі готових антитіл від матері до плоду через плаценту або з грудним молоком, забезпечуючи протягом декількох місяців несприйнятливість новонароджених до деяких інфекційних захворювань. Набутий пасивний – формується в результаті введення сироватки, створеної на основі антитіл іншої людини або тварини.

В основі вакцинації лежить імунологічний феномен, який називають імунологічною пам’яттю.

Імунологічна пам’ять – це здатність імунної системи до більш швидкої й ефективної відповіді на антиген, з яким організм зустрічався раніше.

Ця відповідь залежить від кількості введеного антигену. В результаті формується  популяція спеціалізованих лімфоцитів пам’яті, що довго живе або є персистенція безпосередньо рівня антигену, який продовжує рестимулювати антиген-специфічні лімфоцити.

Формування імунної відповіді на вакцини повторює природний інфекційний процес.

Людмила Самойленко 

Докладніше

 

Чи можна робити планові щеплення в період карантину? – Рекомендації нашої та інших країн?

Згідно рекомендацій Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВОЗ), Центру по контролю за захворюваннями (СDC) та згідно із наказом МОЗ України 2070 від 11.10.2019 року «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні та Переліку медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень», під час карантинних заходів профілактична вакцинація не заборонена.

Більш того, припинення вакцинації, навіть на короткий період, призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій або зростання кількості випадків захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Це може стати додатковим навантаженням на систему охорони здоров’я в цілому. Вакцинація — це найдієвіший спосіб вберегтися від важких інфекційних захворювань.

Міжнародні організації наголошують на посиленні вакцинації проти пневмокока та сезонного грипу протягом пандемії СOVID-19, також рекомендується продовжувати вакцинувати новонароджених в пологових будинках та продовжувати використання первинних вакцинальних комплексів (АКДС, поліомієліт, кір, краснуха, паротит)

Наталія Вільнер

Докладніше  

 

Вакцинация от гепатита В: что нужно знать и почему важно ее делать каждому?!

Начнем с того, что определим, что такое Гепатит В и какие функцию в организме выполняет печень ?

Печень – жизненно важный орган, который участвует в пищеварении (вырабатывает  желчь необходимую в усвоении жиров), обмене веществ( обмен белков, жиров , углеводов, витаминов, микроэлементов, гормонов, синтез факторов свертывания крови и др.),  выполняет барьерную функцию ( защита организма от токсинов и других вредных веществ).

Что такое гепатит B?

Гепатит В- это воспаление печени, которое вызвано вирусом гепатита В и может протекать в острой и хронической формах.

Острый гепатит В – это заболевание, которое возникает в течение первых 6 месяцев после инфицирования вирусом гепатита В . Может протекать от легкого заболевания  с незначительными или отсутствующими симптомами до тяжелого состояния с развитием молниеносного гепатита с летальным исходом. Основными симптомами острого гепатита В являются повышение температуры,снижение аппетита, тошнота, рвота, желтушность кожных покровов и склер , темная моча, светлый « белый» кал,боли в суставах . Симптомы могут сохраняться от нескольких недель до 6 месяцев. Острый гепатит В может закончиться полным выздоровлением, но в определенном проценте случаев возможен переход в хронический гепатит.

Хронический гепатит В – это пожизненное инфицирование вирусом гепатита В. Коварство этого заболевания заключается в том , что долгое время ( годы) он может протекать бессимптомно , и при отсутствии лечения привести к развитию цирроза и рака печени.

Какова вероятность того, что острый гепатит В станет хроническим?

Хронизация гепатита, зависит от возраста зараженного человека. Чем меньше возраст инфицирования  гепатитом  В, тем больше вероятность развития хронической инфекции. Так при инфицировании в перинатальный период  ( с  22 недели беременности и до 7 дня после родов) и на первом году жизни  хронический гепатит разовьется  в 90 % случаев, с 1 года до 5 лет  в  25- 50 % случаев, при инфицировании детей более 5 лет и взрослых- в 5-10% случаев

Игорь Романовский

Докладніше


Документи медичних закладів