03.07.2019

Виплата пенсій через банки — зручно, надійно, економно

Чинним пенсійним законодавством України одержувачам пенсії надано право вибору установ, яке безпосередньо здійснює виплату їх пенсії та допомоги. До недавнього часу монополістом у сфері доставки та виплати пенсій була Укрпошта, у якій широко поширена мережа підприємств зв’язку. Але ритм сучасного життя вносить свої корективи. Нині послуги по виплаті пенсій здійснюють і банківські установи.

         Пенсіонер, вибираючи спосіб отримання пенсій та допомоги — пошта та банк, часто не вникає в проблеми доставки пенсій і пов’язані з цим економічні чинники, а даремно. Зростання обсягу пенсійних виплат створює ряд проблем з приводу збільшення навантаження листонош та обмеження суми коштів, яка може видаватся одночасно їм на руки. Також слід зауважити, що послуги по доставці пенсій через відділення поштового зв’язку оплачується Пенсійним фондом. На це йдуть значні кошти, що важким тягарем лягає на видаткову частину пенсійного бюджету. Зекономлені на поштових витратах кошти залишаються в бюджеті Фонда та використовуються на підвищення пенсій. Виплата пенсій через банківські установ — це не просто зміна місця виплати пенсій, а складова заходів, направлених на економію пенсійних коштів.

         Щорічно все більшу кількість одержувачів пенсій переймається довірою та оцінює переваги отримання пенсій через банківські уставнови. Станом на 01.07.2019 року кількість одержувачів через банківські установи становить 8969 пенсіонерів, або 20957 процентів від загальної кількості пенсіонерів.

         Пенсійний фонд дуже зважено та відповідально підходить до вибору банків для обслуговування пенсіонерів. Під час конкурсів по відбору банків вивчається не тільки фінансове становище банка, а й оцінка роботи банка пенсіонерами. В нашому районі активно обслуговують пенсіонерів ПАТ КБ “Приватбанк” , ТВ БВ “Ощадбанк.”

         Отримуючи пенсію в банках, ви:

- не прив“язані до приходу листоноші;

- відкриття рахунку та виготовлення карток проводиться безкоштовно;

- за допомогою банківських карток знімаєте свої кошти в зручне для вас час в будь-якому населеному пункті країни;

- маєте можливість знімати кошти частково, а на залишок вам нараховуються відсотки;

- маючи банківську картку, можете розраховуватись за комунальні послуги в терміналах.

 

Заступник начальника відділу
з питань виплати пенсій №1 управління
з питань виплати пенсій головного
управління Пенсійного фонду України
в Одеській області                                                               С. І. Пенкова