19.07.2017

Літній активний відпочинок дітей з особливих категорій

Запорукою майбутнього кожної держави є здоров’я її населення. Екологічні, економічні, соціальні проблеми в суспільстві зумовлюють негативну тенденцію до погіршення фізичного, морального, психічного стану громадян України. Важливим стає питання організації відпочинку та оздоровлення як невід'ємної складової державної політики нашої держави. Наймасовішою організаційною формою відпочинку та оздоровлення дітей є наметові табори.

Арцизький РЦСССДМ вже 11 років проводить  таку роботу у форматі таборів та екскурсійних подорожей для дітей району.

Так, до Дня захисту дітей була організована велоподорож з наметовим містечком для дітей з певних категорій сімей у м.Кілія. У червні діти побували у навчальному таборі, який розташували у Савранському лісі біля с.Бубки. Під час проведення чемпіонату України з міні-ралі, з 21 по 26 червня, на території с.Пряма Балка було організоване наметове містечко та велоподорож.  У липні відбулася екскурсійна подорож до міста Ізмаїл. Незабаром планується проведення гірського наметового табору «Під Великим Верхом» у горах Закарпаття з екскурсійною подорожжю до Львова та Винниці  у межах «Альпільского дитячого руху України».

Важливо, що у таборі діти ведуть себе самостійніше, ніж вдома. Тут значно менше регламентацій, менше людей, що стримують прагнення до самостійності, і більше умов, які стимулюють творчий розвиток, ініціативу, кмітливість, активність дитини. Для дітей розпочинається цікаве літнє життя, в якому відбувається спілкування на іншому рівні. Дитина вчиться чогось нового. Продовжує розкривати свої здібності, таланти, стає активнішою, ніж під час занять у школі. Дитина знаходить нових друзів. Робота в таборі включає в себе поєднання відпочинку, праці, спорту з пізнавальною, естетичною, екологічною, оздоровчою діяльністю. Особливістю такої роботи є оздоровлення дітей з використанням річкових та лісових ресурсів. А також створення в таборі життєрадісної атмосфери і забезпечення повноцінного відпочинку і розвитку дітей.