26.11.2019

Круглий стіл за темою "Гендерна рівність у законодавстві про працю"

У рамках проведення щорічної акції «16 днів проти насильства» 25 листопада в Арцизькій районній філії Одеського обласного центру зайнятості відбувся круглий стіл за темою "Гендерна рівність у законодавстві про працю".  Участь у заході взяли   представники УСЗН Арцизької РДА, Арцизького центру соціальних служб для сім’ї, дітей, служби у справах дітей арцизької РДА, Арцизького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  ВДВС АРУЮ Одеської області та ДУ «Центр пробації». Мета даного заходу спрямована на привернення уваги наших громадян до проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми й жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Вітаючи учасників засідання круглого столу, директор філії Парасковія Кутирьова наголосила на важливості питання. Гендерна рівність на ринку праці постійно перебуває у полі зору фахівців центру зайнятості,  адже здебільшого гендерна нерівність негативно впливає на жінок. І основною метою працівників центру зайнятості є запобігання гендерній дискримінації на ринку праці, а також формування серед безробітних мотивації до активного пошуку роботи, відповідальності за власні дії, допомогти їм стати більш упевненими в подоланні тимчасових труднощів. Крім того, постійно здійснюється аналіз вакансі з метою виявлення в їх змісті ознак дискримінаційного характеру, з роботодавцями проводяться «круглі столи» та інші інформаційно-консультаційні заходи щодо врахування вимог законодавства про права та гарантії для жінок та чоловіків.

Під час заходу представники служб активно обговорювали різноманітні питання, це і  соціальні гарантії,  дотримання прав людини, допомога людині у виборі майбутньої професії та інше.

Підводячи підсумок роботи круглого столу директор  філії  зазначила, що вирішення питання гендерної рівності можливе лише за умови об’єднання спільних зусиль влади, роботодавців та громадських організацій.