17.10.2018

Внесено зміни до застосування РРО та використання КОРО

Наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2018 №773 (далі – Наказ №773) затверджено зміни до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, Порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій.

Наказ №773 частково набув чинності 01 жовтня 2018 року.

Зокрема, з 01.10.2018 суб’єкти господарювання можуть відмовитись від використання книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) на реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) у разі виходу з ладу РРО або відключення електроенергії, за умови не проведення розрахункових операцій до моменту підключення резервного РРО або включення електроенергії.  Рішення про це затверджується власними розпорядчими документами суб’єкта господарювання. У такому випадку суб’єкт господарювання має право не реєструвати і не зберігати КОРО та розрахункові книжки, а ті хто вже зареєстрував – скасувати реєстрацію КОРО та припинити її застосування.

Змінами було виключено вимоги до використання КОРО, зареєстрованої на РРО:

- підклеювання фіскальних звітних чеків до відповідних сторінок книги обліку розрахункових операцій;

- щоденне виконання записів (у разі здійснення розрахункових операцій) про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записується окремо;

- ведення обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, а також перевірок конструкції та програмного забезпечення РРО у відповідному розділі КОРО.

Водночас доповнено вимогою щодо забезпечення щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних  Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного п.44.3 ст.44 Податкового кодексу України.  

Головне управління ДФС в Одеській області