30.04.2020

Звернення голови Одеської ОДА до мешканців Одещини

Шановні жителі Одещини!  

Минув місяць нелегкої, але командної згуртованої роботи влади, волонтерів, простих одеситів із протидії поширенню коронавірусу в регіоні. Станом на 30 квітня 277 мешканців нашого краю захворіли на коронавірус, причому 263 особи – саме за квітень. За короткий час нам вдалося переформатувати медичну систему так, щоб вона працювала максимально ефективно. Ми поставили на «конвеєр» тестування на коронавірус – наразі здійснено близько 4 тисяч ПЛР-тестів, у планах – застосовувати ІФА-технологію. Вона дозволяє виявляти тих, хто вже перехворів, або є безсимптомним носієм вірусу.

Проте, на жаль, навіть найякісніша система зазнає збоїв – так сталося в Подільську, де через недостатні санітарні заходи та недотримання карантинних обмежень захворіла майже половина усіх медиків міста – 43 людини. Ми відреагували миттєво – я відразу ж спрямував туди групу експертів медицини катастроф, завдяки чому, на щастя, нам вдалося розірвати ланцюг нових заражень та уникнути вибухового зростання кількості інфікованих. Наразі ситуація в Подільську стабільна, ми тримаємо руку на пульсі. Крім того, особисто перевірив роботу абсолютно всіх медичних закладів регіону – від опорних лікарень до станцій «швидкої допомоги», і можу гарантувати, що наразі увесь персонал лікарень забезпечений засобами індивідуального захисту, як належить.

Тепер трішки цифр. Для нас дуже важливо в цей надскладний час сказати «Дякую» тим, від кого сьогодні залежать наші життя, – медикам. Не тільки на словах, але й на ділі. Тому я ініціював перерозподіл обласного бюджету та збільшення окладів медикам. 1700 медпрацівників уже відчули на собі нашу допомогу, незабаром їх стане три тисячі. 415 млн грн – рівно стільки виділила місце влада нашої області на закупівлю медикаментів (23 млн), засоби індивідуального захисту (48 млн), дезінфекцію (13 млн); придбання медичного обладнання (53 млн). 334 мобільні бригади щоденно працюють в області, забезпечуючи продуктами харчування понад 60 тисяч мешканців Одещини. Крім того, жителі області вже отримали 45 нових медичних машин із новітнім реанімаційним обладнанням – очікуємо ще одну партію у 85 авто.

Хочу подякувати за злагоджену роботу та підтримку Офісу Президента України, Міністерству охорони здоров’я, нашим міжнародним партнерам, а насамперед – вам, шановні одесити. За те, що бережете себе та дотримуєтеся правил карантину, чим значно спрощуєте нам можливість контролю коронавірусної епідемії. Дякую тим 250 громадянам України, які спокійно та без скандалів погодилися відбути обов’язкову обсервацію.

Працюємо далі – попереду не менше викликів: максимально комфортно та благополучно для всіх реалізувати план заходів із виходу з карантину та не допустити осередки займання епідемії. Тому прошу Вас продовжувати дотримуватися карантину.  Бережіть себе, а ми тим часом працюємо разом задля єдиної мети!  

Голова Одеської обласної

державної адміністрації  Максим Куций