19.02.2021

Життєво важлива інформація

З метою наданняжиттєво важливої інформації про ВІЛ/СНІД, стадіїрозвитку та шляхівзапобіганняінфекції,18 лютогопрацівниками Арцизького районного відділу філії Центру пробації в Одеській області, для особи, якаперебуває на обліку,організованопросвітницький західз волонтером пробації та працівником громадської організації «Життя плюс»Тетяною Конечкона тему: «Особливості ВІЛ/СНІД - інфекції та попередженняінфікування».

Пані Тетяно розповіла суб’єкту пробації, що ВІЛ – цевірусімунодефіцитулюдини, якийвражаєімунну систему. Передача ВІЛ здійснюєтьсянаступнимимеханізмами: статевим, парентеральним (через кров) та вертикальним (відінфікованоївагітної до дитини). Людина можемати ВІЛ та відчувати себе здоровою на протязібагатьохроків, але вона можеінфікувативірусомінших.З часом, коли імунітет людини послаблюється від вірусу, можуть розвиватися важкі інфекції такі як онкозахворювання, туберкульоз, пневмонія, а ВІЛ – перейти в стадію СНІДу (синдрому набутого імунодефіциту).

Волонтерка пробації звернула увагу на те, що своєчасне попередження, звернення до лікаря, безпечна та свідома поведінка – найкращий шлях уберегтися від небажаних наслідків.