30.10.2019

Виплата пенсії внутрішньо переміщеним особам

Питання щодо виплати пенсій внутрішньо-переміщеним особам врегульовано Постановою КМУ від 8 червня 2016 року № 365 “Деякі питання здійснення соціальних виплат” внутрішньо переміщеним особам”. Постановою КМУ № 365 від 08.06.2016 року затвердженого порядок призначення (відновлення) соціальних виплат цієї категорії громадян за рахунок коштів державного бюджету та фондів  загальнообов'язкового  державного соціального страхування.

Документом, що підтверджує статус внутрішньо переміщеної особи є довідка, видана такій особі відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ПКМУ № 509 від  01.10.2014р.). Тобто громадяни повинні звернутися до органів управління соціального захисту, зареєструватися та отримати таку довідку. Запит про отримання електронної пенсійної справи направляється органами ПФ після отримання особистої заяви від пенсіонера за адресою до територіального органу Пенсійного фонду України, де отримувач перебував на обліку. Після  взяття на облік електронної пенсійної справи, виплати пенсії здійснюється через банківську установу (лише через АТ” Державний Ощадний банк України”).

Звертаємо увагу, що для внутрішньо переміщених осіб, які після переміщення на контрольовану територію зареєстрували місце проживання і відмовились від довідки/статусу внутрішньо переміщеної особи, виплата пенсії може здійснюватися не тільки через  АТ “Державний Ощадний банк України”, а і через підприємство поштового зв'язку УДППЗ “Укрпошта”. Такою послугою можуть скористатися одержувачі за окремою заявою та за умови наявності в електронній пенсійній справі ознаки інвалідності 1 групи  або наявності довідки ЛКК про нездатність до самообслуговування і потреби постійної сторонньої допомоги.

На обліку в нашому управлінні 46 внутрішньо переміщених осіб, які своєчасно отримують пенсію. За рахунок коштів з фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування щомісячно виплачується пенсії внутрішньо переміщеним особам понад 211 тисяч гривень.

 

             Начальник відділу виплати пенсій                                            М. Градинар