08.08.2018

В Одеській області розпочали кампанію з підвищення зарплати на підприємствах регіону

Одеська облдержадміністрація пропонує підприємствам регіону підписати Меморандум про співробітництво з метою підвищення рівня середньої заробітної плати для їх працівників. Про це повідомила заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова. 

«Нещодавно в Одеській ОДА відбулися зустрічі із керівниками 20 підприємств нашого регіону, на яких працюють, у сукупності, понад 18 тисяч людей. Це — компанії оптової та роздрібної торгівлі, а також транспортної та виробничої сфер. І середня зарплата на цих підприємствах становить від 2600 до 4100 гривень. Зрозуміло, це дуже низький показник. Питання полягає як у недостатніх соціальних гарантіях для працівників, так і в знижених надходженнях по податку на доходи фізичних осіб у регіоні. Тож, за результатами цих зустрічей підприємства отримали проекти Меморандумів із рекомендацією підвищення заробітної плати у декілька етапів до кінця року», — підкреслила Світлана Шаталова.

Наразі вже є перші результати діалогу. Одеська ОДА підписала Меморандум із великим підприємством роздрібної торгівлі, на якому працюють майже 3 тисячі людей. Домовленостями затверджено графік підвищення заробітної плати до грудня 2018 року майже на 1000 гривень. Це дозволить збільшити відрахування до бюджетів усіх рівнів на суму близько півмільйона гривень щомісячно.

Нагадаємо, під час виїзної апаратної наради 11 липня голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов наголосив на проблемі бездіяльністі керівництва деяких районів регіону у питаннях легалізації зарплат і сплати податків. Раніше голова Одеської ОДА Максим Степанов доручив затвердити план заходів по наповненню місцевих бюджетів. Попередньо отриманий фінансовий ресурс повністю забезпечить реалізацію основних соціально-важливих бюджетних програм.