06.08.2019

В Арцизькому районі розпочав роботу районний інклюзивно-ресурсний центр

Діти з особливими освітніми потребами мають отримувати якісну освіту та соціальну адаптацію в умовах інклюзивної освіти. Саме для цього з Арцизькому районі з липня працює інклюзивно-ресурсний центр, головною метою якого є забезпечення права дітей від 2 до 18 років з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки таких дітей, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводу. Очолює заклад Тетяна Парпуланська.

«У лютому 2019 року за сприяння голови Арцизької районної адміністрації Сергія Парпуланського було прийняте рішення про відкриття ІРЦ в нашому районі, — розповідає директор Арцизького інклюзивно-ресурсного центру. — У червні 2019 року відділ освіти, молоді та спорту РДА оголосив конкурс на заміщення вакантних посад психолога, логопеда, дефектолога і реабілітолога. За результатами конкурсу були затверджені фахівці: психолог Ганна Абдуліна, вчитель-логопед Ольга Димитрова».

Починаючи з липня ІРЦ ведеться інформаційно-роз'яснювальна робота в засобах масової інформації, консультування батьків, бесіди з керівниками шкіл, дитячих садків, соціальних служб. Фахівці проводять комплексну оцінку дітей з метою визначення їх особливих освітніх потреб і рекомендують відповідну програму навчання.

А з вересня 2019 року інклюзивно-ресурсний центр почне проводити корекційні заняття на базі Арцизької установи загальної середньої освіти №4.

«У результаті злагодженої роботи з головою Арцизької районної адміністрації Сергієм Парпуланським та начальником відділу освіти, молоді та спорту РДА Оксаною Стояновою до центру почалося інвестування коштів на необхідне обладнання», — зазначає Тетяна Парпуланська. — Щиро сподіваємося на подальшу плідну і взаємовигідну співпрацю на благо спільних інтересів».