02.06.2020

Соціальна підтримка дітей та молоді.

Новий дім для 23 дітей, 15 нових садочків, шкіл, спорткомплексів — 2020 на Одещині оголошено роком дитини.

Керівник Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций до Дня захисту дітей розповів про всі ініціативи, які здійснюються в регіоні задля соціальної підтримки сімей, дітей та молоді. Він наголосив, що 2020-й на Одещині оголошено Роком дитини та сім’ї.

«У цьому році вже 23 дитини знайшли собі нову родину та новий дім. За останні пів року в регіоні було створено 7 прийомних сімей. Ще 3 родини перебувають на етапі оформлення документів. Окрім того, нам вдалося вже створити 4 дитячі будинки сімейного типу. Також Одеська ОДА допомогла у придбанні 13 квартир для дітей-сиріт та 1-го ДБСТ», — наголосив Максим Куций.

За його словами, нове керівництво обласної Служби в справах дітей має за пріоритет не інтернати та притулки, а прийомні родини та дитячі будинки сімейного типу.

Він повідомив, що до початку карантину в регіоні було організовано оздоровлення 505 дітей. А з ослабленням карантину влітку буде відновлено практику оздоровлення дітей на базах відпочинку та санаторіях.

За період карантину за підтримки Одеської ОДА ліками, харчовими продуктами та засобами гігієни було забезпечено майже 10 тисяч родин.

Він наголосив, що першочерговим завдання залишається створення якісної та комфортної освіти у регіоні. Саме тому зараз на Одещині будуються 5 шкіл та 5 садочків у різних районах області. Всі об’єкти планується здати вже цього року. Школи зводяться в Біляївці, Авангарді, Ставровому, Захарівці та Шевченковому. Дитячі садочки – в Авангарді, Усатовому, Овідіополі, Ізмаїлі та Крижанівці.

Також він повідомив, що наразі для шкіл придбано 10 шкільних автобусів (у тому числі й для дітей із інвалідністю) та 1510 комп'ютерів. Запрацювали 6 інклюзивно-ресурсних центрів у Молозі, Кілії, Болграді та Одесі. Збільшено мережу інклюзивних класів у 394 закладах освіти, де навчається 1348 дітей.

Створюються на території регіону й майданчики для активного відпочинку дітей. На Одещині вже будують 5 спортивних комплексів: у Южному, Усатовому, Кодимі, Граденицях та Шевченковому.

Голова обласної державної адміністрації  Максим Куций