15.09.2020

Робімо разом береги українських річок, озер та морів чистими!

Це заклик до екологічної
свідомості українців.
19 вересня 2020 року – Міжнародний день чистих берегів річок, морів та океанів. Кожний рік у 3-ті вихідні вересня по всьому світу проходять екологічні акції в рамках Міжнародного дня чистих берегів. Зокрема, цього дня проводяться акції на узбережжях річок, морів та океанів, з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів світу. Захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності.
Наразі проблема засмічення побутовим сміттям річок, морів та океанів світу набрала глобальних масштабів. Є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами. З цією метою більшість країн світу долучається до заходу з прибирання берегів водойм. Україна також активно долучається. Зокрема, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерство освіти та науки України, Державне агентство водних ресурсів України та Регіональний проект ЄС «Водна ініціатива плюс» (ЕUWI+) закликають всіх небайдужих українців долучитися до екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів».
Проте, якщо ви вирішили взяти участь у цій екологічної акції, маєте пам’ятати, що зазначені заходи мають проводитися з урахуванням вимог постанови КМУ від 20.05.2020 року № 329 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Пам’ятаймо: майбутнє наших водойм – у наших руках!