21.01.2021

Одне з найважливіших свят України

22 січня щороку в Україні відзначається День Соборності України. З цієї нагоди Арцизький районний відділ філії Центру пробації в Одеській області спільно з представником Арцизького центру надання безоплатної правової допомоги проведено інформаційно-просвітницький захід із суб’єктами пробації зметоювиховання почуття патріотизму та гордості за героїчне минуле та сьогодення українського народу.

Суб’єктам пробації розповіли, що у 1919 році на площі перед Київською Софією на велелюдному зібраннівідбулося урочисте проголошення Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу.Об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави було споконвічною мрією українців, за що впродовж років, десятиліть, століть страждали і гинули, боролись, жили і працювали мільйони людей України.

День Соборності України почали офіційно відзначати з 1999 року згідно Указу президента «Про День Соборності України».

Головною традицією у цей день є утворення "живого ланцюга" єднання. Вперше така масова акція відбулася 22 січня 1990 року. Тоді понад мільйон людей, узявшись за руки, утворилибезперервнийланцюгвідКиєва до Львова. Акція стала яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи.Відтоді в Україні "живі ланцюги" створюються постійно, символізуючи єдність українського народу.

Наприкінці заходу присутні прийшли до висновку, що День Соборності України – це одне із найважливіших свят нашої країни, адже цього дня відзначається і День соборності, і перше проголошення незалежності України.