15.09.2020

Алгоритм дій для отримання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

З 01.09.2020 почав працювати новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги пакунок малюка.

 Відтепер у батьків є право обирати, що для їх малюка є необхідним: чи потрібен їм одяг, якщо в них вже є діти, особливо діти які мають маленьку різницю у віці, або якщо дитина має алергію і їй не підходять засоби, передбачені у натуральній формі пакунку.

         Отримувачі грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” – це громадяни України, іноземці та особи без громадянства, у яких народилась дитина та які разом з нею на законних підставах проживають на території України, є її батьками, патронатними вихователями, прийомними батьками, батьками-вихователями, опікунами (якщо батьки відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку (відділенні), перинатальному, неонатальному центрі) і забезпечують належні умови для догляду за нею та її виховання, та які не отримували «пакунок малюка» в натуральному вигляді.

Отримувач грошової компенсації: звертається до АТ «КБ «ПриватБанк»; укладає договір з АТ «КБ «ПриватБанк», відкриває рахунок зі спеціальним режимом використання, отримує спеціальну соціальну картку «пакунок малюка»;  звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення протягом одного року з моменту народження дитини за місцем проживання / перебування із заявою та пакетом документів:  копія свідоцтва про народження дитини; довідка з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (у разі народження дитини у пологовому будинку в 2020 році);  копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків. В окремих випадках за потреби подаються: копія посвідки на постійне проживання/посвідчення біженця/довідки про звернення за захистом в Україні (для іноземця та особи без громадянства) /посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу місцевої ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною); копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя); копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї. Заява та пакет документів можуть бути подані в електронному вигляді. Потім отримувач  самостійно витрачає кошти грошової компенсації у визначених закладах торгівлі (реєстр учасників пілотного проекту торгівлі розміщується на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики та АТ «КБ «ПриватБанк») для придбання визначених речей (протягом року): дитячих товарів - засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, в тому числі підгузків, серветок, дитячого одягу та взуття, дитячого харчування, дитячого посуду, дитячих іграшок, текстилю для дітей, у тому числі рушників, ковдр; товарів для породіллі - прокладок для лактації; прокладок після пологових. 

Інформуємо, що на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики розміщено розділ «Пакунок малюка», в якому публікується актуальна інформація щодо реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка”.

Консультації з зазначеного питання можна отримати в управлінні соціального  захисту населення Арцизької райдержадміністрації за телефоном: 04845 3-11-02