12.06.2020

15 червня відбудеться пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, 17 червня — з усіх інших навчальних предметів на базі двох пунктів тестування: ОНЗ «Арцизький НВК «ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 – гімназія- МНВК – ДНЗ» та Арцизький ЗЗСО № 4.

«Оскільки пробне ЗНО проводиться за особистим бажанням учасників, вони зобов’язані дотримуватися протиепідемічних заходів у громадських місцях, про необхідність одягнення захисних масок чи респіраторів для допуску на пробне ЗНО кожен учасник повідомлений через персональний кабінет.

Вхід учасників до пунктів проведення пробного тестування відбуватиметься за наявності засобів індивідуального захисту», — зауважують на сайті УЦОЯО.

Тому звертаємо увагу на необхідності випускників мати індивідуальні захисні маски.

Інформуємо, що Відділом освіти, молоді та спорту організовано підвезення учнів сільських закладів освіти шкільними автобусами до пунктів тестування, маршрути і час виїзду доведено до керівників закладів.

Наразі завершуємо підготовку до проведення пробного ЗНО: УЦОЯО вже доставлено необхідні засоби захисту (антисептики і санітайзери) для пунктів тестування.

Відділом освіти, молоді та спорту придбано безконтактні термометри, якими здійснюватиметься температурний скринінг перед посадкою дітей та супроводжуючих осіб у автобус, а також перед прийомом дітей на пункті тестування і допуску їх до аудиторії. Також повідомляємо, що перед кожним виїздом автобусу буде здійснюватися дезобробка транспорту.

Пробне ЗНО є добровільним та необов’язковим, його фінансують за рахунок оплати, яку здійснюють учасники. Нагадаємо, що рішенням Арцизької районної ради виділено 50 тис.грн. для оплати проходження випускниками 2020 року пробного ЗНО, адже не кожна родина може дозволити собі витрати, а участь у пробному випробуванні має певний сенс для психологічного налаштування дитини, відпрацювання часового інтервалу і ритму роботи, зайвий раз випробувати власні сили в умовах складання ЗНО тощо. Так, на пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури зареєструвались 189 учнів, з усіх інших навчальних предметів – 183 учні.

Зауважимо, що діти, які були зареєстровані на проходження пробного ЗНО і вирішили залишитися вдома в умовах карантину, зможуть завантажити всі матеріали тестування зі своєї сторінки учасника, а також внести відповіді до спеціального сервісу, щоб визначити свої результати, не створюючи додаткових ризиків для здоров’я.

Український і регіональні центри оцінювання просять учасників пробного ЗНО бути максимально відповідальними, дотримуватися рекомендацій медиків, правил соціального дистанціювання, не наражати себе та інших на небезпеку, стежити за самопочуттям перед тестуванням та за наявності симптомів ГРВІ залишатися вдома.