27.05.2020

26 травня відбулася селекторна нарада Департаменту освіти і науки Одеської облдержадміністрації з начальниками відділів освіти з питань відновлення діяльності закладів дошкільної освіти та роботи закладів загальної середньої освіти в умовах адаптивного карантину, який триватиме до 22 червня 2020 року.

Згідно з рішенням уряду, протоколами засідань комісій ТЕБ та НС області та району з 25 травня зможуть відкриватись дитячі садки у тих регіонах, які відповідатимуть умовам для послаблення карантину.

Але не слід забувати, що карантин не припинено. Тому дуже велика відповідальність покладається на директорів закладів дошкільної освіти і засновників закладів з питань забезпечення протиепідемічних заходів.

Отож, зараз триває підготовчий етап до роботи ЗДО в умовах адаптивного карантину, під час якого визначається потреба і закуповуються усі необхідні дезінфікуючі та мийні засоби, безконтактні термометри, бактерицидні лампи, засоби індивідуального захисту для працівників, проводяться інструктажі щодо особливостей роботи в умовах карантину, вивчається потреба у створенні чергових груп, з'ясовується стан здоров'я дітей та кількість вихованців, які будуть відвідувати заклад, адже зараз має бути обмежена кількість дітей у групах, та ін.

Отже, прохання поставитися батьків з розумінням до відповідальності даного етапу, адже наше першочергове завдання - не нашкодити здоров'ю і життю дітей та працівників.

Деякі заклади, за умови повного забезпечення необхідних засобів дезінфекції і гігієни, практично готові працювати з 01 червня, для деяких потрібен ще деякий час. Детальну інформацію батькам можуть надати директори ЗДО.

Щодо роботи закладів загальної середньої освіти повідомляємо, що перебування здобувачів освіти у закладах заборонено. Разом із тим триває робота з підготовки до проведення пробного тестування і зовнішнього незалежного оцінювання. Повідомляємо батькам, що під час проведення цих випробувань на території району буде організовано підвезення 11-класників до пунктів тестування з дотриманням протиепідемічних заходів: скринінг температури, дезінфекція транспортного засобу та ін. Зараз визначаємо маршрути та транспортні засоби, якими здійснюватиметься підвезення дітей. У закладах, де відбуватимуться випробування, також проводитимуться усі необхідні заходи.

І останнє. Наприкінці навчального року, який видався нам досить нелегким, дякуємо педагогам, учням, батькам за терпіння і наполегливу працю, зичимо всім здоров'я і щастя, нашим 11-класникам - успішно скласти ЗНО.