Про заходи Арцизького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, щодо забезпечення належного водопостачання на підпорядкованій адміністративній території.

Про заходи Арцизького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, щодо забезпечення належного водопостачання на підпорядкованій адміністративній території.

 

В Арцизькому районі всього господарсько-питних водопроводів – 19: з них комунальних – 1 (міський); сільських водопроводів -13 (у т.ч. комунальних – 4); відомчих – 5;.

В м. Арциз КП «Водоканал», всі сільські господарсько-питні водопроводи передані на баланс сільських рад. Передані в оренду водопроводи 5-ті сіл де створені 4 комунальних підприємства: (КП «Джерельце» с. Павлівка, КП «Водограй», с. Долинівка, КП «Кришталь» с. Мирнопілля, КП «Акватік» с. Теплиця та с. Садове.

Джерел централізованого водопостачання – 52 артсвердловини ( глибина арт свердловин від 215-275 м). Вода з арт свердловин має високу мінералізацію, окиснюваність, кольоровість, які перевищують гігієнічні нормативи, підвищена інтенсивність запаху та присмаку, присутній сірководень.

На теперішній час на водозабірних спорудах КП «Водоканал» м. Арциз (центральний) проводиться доочистка тільки від сірководню, у наявності 2 дегазаторі, які потребують заміни. У ній доочистка води не проводиться. В 2012 році обладнаній на водопроводі у мікрорайоні пункт локальної очистки та розливу питної води за адресою м. Арциз вул. Будівельників, 11, для населення (вода придбається за кошти). Додатково від цього пункту вода подається до НВК №1(до одного питного фонтанчика) та ДНЗ №5 (до одного водорозбірного крана на харчоблоці) .У останніх  3-х ДНЗ м. Арциз (№1,4,7) на харчоблоках (к одному водорозбірному крану) встановлені фільтри для очистки питної води.

Постійне знезараження води на водозабірних спорудах КП «Водоканал» не проводиться.

Очистка та дезінфекція резервуарів чистої води та розподільчої мережі у м. Арциз проводиться об’ємним методом 4 рази на рік з профілактичною метою, згідно погоджених графіків та по епідпоказниками.

Відомча лабораторія є тільки  на водозаборі КП «Водоканал», де проводиться лабораторні дослідження окремих показників якості води з арт свердловин  та розподільчої мережі м. Арциз – скорочений хімічний аналіз води.

На сільських водопроводах установок для проведення доочистки води за хімічним складом та знезараження немає. Очистка та дезінфекція веж «Рожновського» та водопровідних мереж з профілактичною метою проводиться згідно погоджених графіків 2 рази на рік та по епідпоказникам.

Населених пунктів, де населення користується привозною водою – 13, з них мають водопроводи (для господарських потреб) - 12, в одному населеному пункті (с. Острівне) водопровід взагалі відсутній.

Джерел децентралізованого водопостачання - 10(колодязі загального користування). Відомча належність колодязів розташованих на території сіл та за їх межами, з яких завозиться вода населенню спецтранспортом – відповідні сільські ради.

Чистку та дезінфекцію колодязів громадського користування з профілактичною метою проводиться згідно погоджених графіків 2 рази на рік та за епідпоказниками.

                Арцизьким районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області у 2018 році проводились наступні заходи:

Всього обстежень комунальних підприємств по водопостачанню – 4

-         планових обстежень комунальних підприємств - 3 (КП «Акватік» с. Теплиця, КП «Водограй» с. Долинівка, КП «Кришталь» с. Мирнопілля;

-         позапланових обстежень -1 (КП «Водоканал»);

-         підготовлено та направлені 4 приписи за результатами проведення заходу державного нагляду (контролю) в міську та сільські ради та директорам комунальних підприємств з пропозиціями щодо усунення встановлених недоліків;

-         відібрані та направлені на санітарно-хімічні, радіологічні та паразитологічні випробування у випробувальну лабораторію Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспожтвслужби - 21 проба питної води.

         За результатами нестандартних проб питної води (за мікробіологічними, санітарно-хімічними та паразитологічними показниками),  відповідно доручень та листів  Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській області були прийняті відповідні заходи реагування, а саме:

-         направлені інформаційні листи з пропозиціями щодо покращення якості питної води головам міськ та сільських рад, директорам комунальних підприємств з водопостачання – 39.