Виставка "Фактор свободи"

           В Арцизькому районному історико-краєзнавчому музеї працює обласна пересувна виставка «Фактор свободи».

          Над створенням виставки працювали Український інститут національної пам'яті   та  Центр досліджень визвольного руху України.

           Виставка представляє собою інформацію на постерах з описом життя та діяльності знаменитих українських політичних діячів, істориків, поетів.

Виставка «Фактор свободи» розповідає про трьох українців, чиїми іменами називали цілий народ, – Мазепу, Петлюру та Бандеру.

Біографії цих постатей різні, але їх єднає ідея свободи, яку вони прагнули здобути для свого народу. Проте на шляху до її реалізації стояв ворог – Російська імперія. У протистоянні з ним їхні імена стали символом для свого народу і тавром для його ворогів. 

Автори виставки спробували уявити, який вигляд могли би мати профілі у фейсбук Мазепи, Петлюри, Бандери, які місця показала би їхня гугл-мапа, кого б вони зафрендили, показати світло та тіні їхніх ключових рішень. 

Автори виставки: Володимир Бірчак, Володимир В’ятрович, Олеся Ісаюк, Богдан Короленко, Максим Майоров, Віталій Огієнко, Ярослав Файзулін, Олена Шарговська, Вікторія Яременко, Ярина Ясиневич.

Над проектом працювали: Зоя Бойченко, Наталія Іванченко, Петро Клим, Володимир Поліщук, Оксана Полтавець, Назар Ясиневич.

    За тиждень роботи виставки музей відвідало 168 осіб в тому числі мешканці та учні шкіл міста,  працівники підприємств та закладів міста.

Начальник відділу культури та туризму                         Марина ЧЕРНИШОВА