29.09.2017

Засідання економічної ради

Засідання економічної ради.

 

           28 вересня 2017 року о 10.00 відбулося засідання економічної  ради Арцизької райдержадміністрації, на якому розглядалось питання про  дотримання мінімального розміру оплати праці та рівень  середньомісячної заробітної плати по підприємствам  Арцизького району за І півріччя та липень місяць  2017 року .

           На засідання були запрошені керівники:

         ТОВ «АФ Дністровська», СУПФ «Дністро-Гібрид», Арцизьке управління газового господарства, КП «Водограй», КП «Водоканал», КП «Главанець»,  КП «Джерельце», КП «Кришталь», ПАТ «АТП 15118», ПП «Альфа-Юг», Задунаївське сільпо, ФГ «Еллада», ФГ «АІС», ПП «Техніка», ПСК «Центральний ринок».       

         Не з’явились на засідання керівники:  ПП «Альфа-Юг», ФГ «Еллада», ФГ «АІС», ПП «Техніка».       

    Головуючий економічної ради Ткаченко В.М., керівник апарату райдержадміністрації, наголосив членам ради та запрошеним керівникам підприємств порядок денний та запросив розглянути питання порушення вимог законодавства в частині оплати праці, які виявлені Арцизьким об’єднаним управлінням ПФУ. Також довів до відома присутніх, що питання про дотримання мінімального розміру оплати праці та розміру середньомісячної заробітної плати на підприємствам  району знаходиться особисто на контролі голови райдержадміністрації.

          Михайлова Т.М., заступник начальника відділу адміністрування,  супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації  Арцизького об’єднаного управління Пенсійного фонду України, довела до відома присутніх, що доплата ЄСВ до мінімального розміру заробітної плати несе в собі збереження стажу, але негативно відобразиться на розмірі майбутньої пенсії. Також зазначила, що у звіті до ПФУ за формою №Д4 (місячна)  необхідно проставляти ознаку  робочого часу( неповний робочий день). Її відсутність несе в собі недостовірність даних.

    Ткаченко В.М. також зазначив, що недотримання виплат мінімальної оплати праці та низький рівень середньомісячної заробітної плати  призводять до втрат бюджетних коштів та порушення законодавства про оплату праці. Також він рекомендував управлінню Пенсійного фонду провести учбовий семінар з бухгалтерами підприємств з приводу правильного заповнення форми №Д4.

         Мераджи Г.С., начальник відділу економічного розвитку райдержадміністрації, повідомив, що показники рівня середньомісячної заробітної плати на одного працівника  за І півріччя та  липень 2017 року по запрошеним підприємствам  є дуже низькими, а по деяким підприємствам менше встановленої мінімальної заробітної плати (3200 грн.). Такі факти є недопустимими і потребують виправлення та  доведення  заробітної плати до законодавчо встановленого рівня.

         По завершенню засідання економічної ради було проведено співбесіду з кожним керівником особисто. За результатами співбесіди керівникам та присутнім спеціалістам підприємств рекомендовано, щоб уникати порушення законодавства з праці, уважно та без помилок заповнювати  звітність до Пенсійного фонду (форма №4Д), дотримуватись чинного законодавства в частині обов’язкової сплати мінімального розміру оплати праці та знайти резерви щодо підвищення рівня середньомісячної заробітної плати штатних працівників.