30.08.2019

УВАГА!!! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ!!!

Останнім часом надзвичайно сильно зросла загроза заносу на територію району африканської чуми свиней.

 

АЧС – гостра вірусна хвороба свиней, яка перебігає блискавично, гостро, підгостро або навіть безсимптомно і характеризується гарячкою, важким диханням, кашлем, втратою апетиту, рвотою, синюшністю шкіри на вухах та п’ятачку, паралічами, проносами з кров’ю, різкою слабкістю та високою летальністю серед захворілих тварин. Захворіти можуть дикі та домашні свині всіх порід та будь-якого віку в будь-яку пору року. Зараження відбувається при контакті хворих свиней або свиней вірусоносіїв зі здоровими. Хвороба також розповсюджується через  гризунів, кровосисних комах, корм, пасовища, одяг, взуття, боєнські відходи транспортні засоби та предмети догляду за свинями забруднені виділеннями хворих тварин або вірусоносіїв.

Людина цим захворюванням не хворіє!!!      

    Чим небезпечна хвороба? 

     Хвороба небезпечна високими економічними збитками. На даний час ефективної вакцини від АЧС не існує. Методів успішного лікування АЧС не існує. Лікування хвороби заборонено законодавством України. Найбільш ефективним способом боротьби з захворюванням вважається знищення поголів’я свиней, що в свою чергу пов’язане з великими втратами і незадоволенням з боку населення і господарств, чиї навіть здорові свині в карантинній зоні також мають знищуватися.

Щоб максимально запобігти зараженню своїх тварин Вам необхідно притримуватися наступних правил: 

  1. Тримайте тварин у закритих свинарниках і не випускати їх на пасовище.
  2. Обов’язково повідомте про наявність у вас свиней свого дільничного ветеринарного лікаря, який зробить щеплення тварині проти класичної чуми свиней (безкоштовно).
  3. Закуповуйте доброякісні комбікорми лише на офіційних ринках та вимагайте від продавців супровідні документи, що гарантують якість безпечність та місце походження корму.
  4. Не згодовуйте тваринам корми без попередньої термічної обробки.
  5. Регулярно здійснюйте обробку ваших тварини проти комах та кліщів.
  6. Ретельно та комплексно боріться з гризунами.
  7. Зберігайте високу санітарну культуру господарювання, не намагайтеся несанкціоновано перевезти живих та забитих тварин без ветдокументів.
  8. Здійснюйте подвірний забій тільки при наявності ветеринарного лікаря.
  9. Ні в якому разі не купуйте м’ясо або сало на стихійних ринках чи в місцях несанкціонованої торгівлі воно може бути небезпечним !!!

 

При  найменших ознаках захворювання свиней у ваших господарствах, а також про всі випадки загибелі просимо терміново повідомляти за номерами:
024531081 / 024535382 / 024531074