11.06.2014

Про обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади в Україні

В райдержадміністрації в рамках спільного засідання Громадської та Політичної рад при голові райдержадміністрації за участю представників Народної Ради відбулося обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції країни (щодо децентралізації влади)». 
У заході прийняли участь голова районної ради І.Бузіян, лідери районних партійних та громадських організацій, представники ЗМІ. Всього учасників заходу - 28 осіб. 
З роз’ясненням щодо змін до Конституції України з реалізації Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні виступила начальник управління юстиції в Арцизькому районі О.Соколова.
Голова райдержадміністрації І.Пітак проінформував про доцільність внесення змін до Конституції України, які нададуть можливість децентралізувати владу в Україні, що надасть надалі більше самостійності органам самоврядування, а також сприятимуть розвитку територіальних громад. Відмітив, які відбудуться зміни у податковій та правоохоронній системах, у галузях освіти та охорони здоров’я. 
У виступах учасників засідання звучали протести проти проведення адміністративно - територіальної реформи, Більшість не підтримує укрупнення районів, а виступає за збереження територіальної цілісності районів такою, яка на сьогодні є. Тому була внесена пропозиція: адміністративно – територіальну реформу проводити тільки після обговорення серед громадськості та за згодою територіальних громад. Вважають, що значна частина податків повинна залишатись на місцях. Зміни в назві виконавчої влади не потрібні, за адміністрацією залишити виконавчі функції, а не впроваджувати контрольно- наглядові функції. Нова Конституція повинна надати можливість територіальним громадам обирати перших керівників районних, обласних адміністрацій.
Обговорення запропонованих змін проходять напередодні інаугурації нового Президента України, а потому, як вони були розроблені до виборів, звичайно, будуть внесені нові зміни та знов будуть надані громадськості для обговорення. Зміни до Конституції повинні бути затвердженні після проведення парламентських виборів новою Верховною радою.

 

М.Ченкова.
Відділ комунікацій з громадськістю райдержадміністрації