27.02.2020

Заходи з підготовки до звільнення

Заходи з підготовки до звільнення

Згідно Закону України «Про пробацію» одним із завдань пробації є здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення.

Адаптація до життя на волі в сучаснихумовахдля засуджених, особливо тих, якітривалий час відбувалипокарання,може бути досить складною. Відсутність житла, труднощі у працевлаштуванні та інші проблеми повернення до нормальних умов життя призводять до того, що особа, яка звільнилась з установи виконання покарань, знову стає на кримінальний шлях, через що рівень рецидиву злочинів підвищується.

Для вирішення питаньтрудового і побутового влаштування таких осіб після звільнення за обраним ними місцем проживання та визначення механізму взаємодії в процесі виконання завдань пенітенціарної пробації Міністерством юстиції України спільно з Міністерством соціальної політики України, Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством внутрішніх справ України підписано спільний наказ від 03.04.2018 року № 974/5/467/609/280 «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк».

На підставі цього наказу, не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку покарання засудженого, адміністрація установи виконання покарань з’ясовує проблемні питання засуджених, які готуються до звільнення, та надсилає до органу пробації відповідні повідомлення-запити.

Саме таке повідомлення-запитотримав Арцизький районний відділ філії Центру пробації відносно громадянина К., в якому йдеться про перевірку можливості проживання та реєстрації йогоза вказаноюадресоюпісля звільнення з місць виконання покарань. Органом пробації був направлений запит до органу місцевого самоврядування, а також опитано родичку засудженого, яка повідомила, що не заперечує проти проживання і реєстрації родича в будинку та дуже чекає на його повернення.

Про проведену роботууповноважений орган з питань пробації сповіщаєустановувиконанняпокарань.

Таким чином, пенітенціарна пробація відіграє важливу роль у сприянні соціальній адаптації та поверненню у суспільство звільнених громадян, що в свою чергу приводить до зниження рівня злочинності.

 

Алла Серман,

Арцизький районний відділ філії Центру пробації в Одеській області