08.02.2020

Святковий захід з партнерами пробації

07 лютого 2020 року в приміщенні Арцизького районного відділу філії Центру пробації в Одеській області відбулося засідання круглого столу партнерів пробації з нагоди п'ятої річниці прийняття Закону України «Про пробацію». 
         У заході прийняли участь представники Арцизького районного суду, Арцизького відділу поліції, Арцизького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Арцизької районної філії Одеського обласного центру зайнятості, служби у справах дітей Арцизької районної адміністрації, Громадської організації «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс» та волонтер пробації.

В ході заходу начальник Арцизького районного відділу пробації Алла Серман розповіла, що пробація в Україні з’явилась 05 лютого 2015 року. Саме тоді народні обранці прийняли Закон України «Про пробацію», і за п'ять років фахівцям вдалося розбудувати найбільшу систему пробації в Європі. Основне завдання цієї системи - знизити рівень рецидиву злочинів і дбати про якнайшвидше повернення тих, хто перебував у конфлікті із законом, до нормального життя. Перебуваючи в місцях позбавлення волі, людина часто позбавляється сім'ї, роботи або майна. По поверненню на свободу починається запекла боротьба за місце під сонцем і адаптація в суспільстві. Завдяки пробації така людина може залишитися на волі тому, що пробація представляє собою систему виконання покарань без позбавлення волі, орієнтовану не лише на контроль та нагляд за засудженими, а й надання консультаційної допомоги у напрямі зміни умов життєдіяльності суб’єктів пробації. Присутніми був переглянутий відеоматеріал на тему: «Навіщо потрібна пробація в Україні». Також були підведені підсумки спільної роботи та оговорені перспективи подальшої взаємодії.                                           

         Наприкінці заходу партнерів пробації подякували за співпрацю та пригостили святковим тортом.


 

Сергій Яковенко,

Арцизький районний відділ філії Центру пробації в Одеській області