19.02.2020

Нас єднає рідна мова

 Нас єднає рідна мова

«Яке прекрасне рідне слово!

Воно – не світ, а всі світи».

Володимир Сосюра

19 лютого 2020 року Арцизький районний відділ філії Центру пробації в Одеській області спільно з директором Арцизької районної центральної бібліотеки, волонтером пробації та з представниками Арцизького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели захід з нагоди наступаючого Міжнародного дня рідної мови.

Метою заходу було поглибити знання суб’єктів пробації про мову як основу духовності, виховати повагу до української як мови державної, любов до України, до художнього слова, спонукати підоблікових до роздумів про долю рідного краю.

В ході заходу суб’єктам пробації було доведено до відома, що у 1999-му році на ХХХ сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. День рідної мови був заснований, щоб сприяти визнанню й використанню саме рідної мови, так як він є складовою частиною і засобом творення національної культури.

В кінці заходу присутні переглянули відеоролик з цікавими фактами про мови в різних країнах  та послухавши думку кожного із слухачів, дійшли до висновку,що мова відіграє важливу роль у нашому житті. З її допомогою ми думаємо, спілкуємось, без неї не зможемо існувати. Мову слід не лише любити, але й берегти. Особливо таку милозвучну, як українська - зіткану зі співучих слів, наповнену красою.

 

Сергій ЯКОВЕНКО,

Арцизький районний відділ філії Центру пробації в Одеській області